Doładuj swoje konto VIPMapa domów

Autor Wątek: Modyfikacje graficzne - "KaktusPack"  (Przeczytany 6125 razy)

Offline KaktusiK

• Ex-BestPlay Member
  • Spamer
  • *
  • Nick w grze: |BP|KaktusiK*|CoG|
Modyfikacje graficzne - "KaktusPack"
« dnia: Kwiecień 21, 2015, 23:08:27 »
Witajcie.

Pewnie wiele z was szukało dobrych oraz co najważniejsze - działających modyfikacji do GTA SA. Tutaj pragnę wam przedstawić kilka dobrych oraz używanych przeze mnie sprawdzonych podmianek, mianowicie na:
- Pogodę
- Efekty
- Nowe, odświeżone jak i realistyczne tekstury roślin
- Nowy realistyczny wygląd nieba oraz mgłę nad wodą
- Nowe ulepszone drogi w całym San Andreas
- Nowe słońce i księżyc
- Gwiazdy na niebie
- Odbicia świateł
- Dodane łuski z broni

Pierwszy mod jaki wam zaprezentuję nosi nazwę "Overdose_effects_V1.3"
Mod na pierwszy rzut oka reprezentuje się wyśmienicie po jego wgraniu. Mod dodaje nam wypadające łuski z broni, realistyczny dym z kół, ulepszone wystrzały z broni, realistyczne wybuchy i wiele innych. Instalacja jest banalna nawet dla tych, którzy jeszcze nie ogarniają za bardzo wgrywania podmianek ręcznie:
- Otwieramy nasz główny folder z grą GTA San Andreas. Następnie wyszukujemy folder "Models" do którego kopiujemy całą zawartość paczki.

Zdjęcia podmianki:

UWAGA! Nie zapomnijcie zrobić kopii zapasowej w razie niepowodzenia wgrania modu.

Kolejną modyfikacją jest "SUPER TIMECYC V3"
Mod ten jest już trudniejszy do wgrania, jeżeli ktoś bawi się tylko w auto-instalki. Dodaje nam realistyczne chmury, słońce, księżyc, gwiazdy, mgłę nad wodą, animację samolotu poruszającego się po niebie, kiedy jesteśmy w ruchu, oraz zmienia nam pogodę na bardziej "łagodną".

Instalacja:
W paczce mamy dwa główne, interesujące nas foldery - "only sigle player" oraz "single player&SAMP". Interesuje nas tylko ten drugi folder. W zawartości znajdują się foldery "data" oraz "models" - podmieniamy obydwa w głównym folderze GTA w tych samych miejscach. Podmieniamy również plik gta-sa.exe który również znajduje się w paczce.
UWAGA! W folderze "models" paczki znajduje się "TXD" którego NIE należy podmieniać, ponieważ crashuje on całą grę. Zalecam też zrobienie kopii zapasowej plików przed podmienieniem. Mod jest również kompatybilny z MTA.

Zdjęcia podmianki:

Następną modyfikacją, stworzoną dla graczy, którzy chcą udoskonalić swoje GTA pod względem graficznym jest "Project_Oblivion_2010HQ"
Mod ten podmienia nasze standardowe rośliny na nowe, lepsze w jakości HD. Dodaje on też nowe rodzaje roślinności w naszym GTA San Andreas.
Instalacja:
Mod jest już bardziej stworzony dla graczy, którzy umieją podmieniać pliki w gta3.img, ale postaram się to wyjaśnić, żeby nawet początkujący umiał to zrobić.
Krok pierwszy:
Interesujące nas foldery to "data" oraz "models". Zacznijmy od folderu data ... Wchodzimy w niego i podmieniamy każdy plik znajdujący się w folderze, nawet "desktop.ini". Następnie wchodzimy w folder "maps" i kopiujemy znajdujące się tam foldery do naszego oryginalnego folderu GTA. Więc folder data mamy już podmieniony, zostaje tylko "models". Postępujemy tak samo jak z instrukcją podaną wyżej - podmieniamy.
Krok drugi:
Aby poprawnie podmienić pliki znajdujące się w folderze gta3.img podanym w paczce, należy posiadać GTA Parking lub Alcis'a.

Link do GTA Parking: http://modbase.pl/download/grand-theft-auto-san-andreas/programy/gtaparking1-0/jlist-frontend-header-summary-title
Link do Alcis'a: http://www.gta-modding.com/area/index.php?act=view&id=3

Osobiście polecam ten drugi program, gdyż jest on banalny w obsłudze.
Kiedy już będziemy mieli ściągniętego Alcis'a, należy wypakować pliki znajdujące się w paczce z folderu gta3.img --> TXD --> na pulpit. Tak samo robimy z plikami DFF.

Jak używać i podmieniać z Alcisem? To proste.
Otwieramy program.

Następnie klikamy opcje File --> Open --> (Szukamy swojego głównego folderu GTA) --> Folder "Models" --> gta3.img i klikamy otwórz.

Po otwarciu pokazują nam się wszystkie pliki z gta3.img. Klikamy na strzałkę zaznaczoną poniżej

I wyszukujemy nasze wypakowane pliki z folderu TXD i DFF. Zaznaczamy je i klikamy otwórz. Po tej czynności, każdy z nowych plików powinien świecić się na zielono w programie. Klikamy "Save"

I mamy gotowe podmienione pliki. Należy tak zrobić z nimi wszystkimi z folderu TXD i DFF, oraz radzę przed rozpoczęciem zrobić kopię gta3.img z głównego folderu gry. Istnieje również opcja kasowania wszystkich podmianek, które podmienialiśmy w gta3.img

Dołączony do tego folderu został również plik "Thumbs.db" który nie jest konieczny do wgrywania. W folderze DFF są dołączone również pliki z winrarem, które należy wgrać do Alcisa.

Kolejna modyfikacja nosi nazwy "newroads_sf, newroads_lv, newroads_ls"
Każdy kto przeczytał uważne instrukcję podaną wyżej u poprzedniej modyfikacji, będzie wiedział poprawie ją podmienić. Mod dodaje nam drogi takie jakie występują w Stanach.
Zdjęcie podmianki:

Wszystkie mody działają poprawnie, gdyż sam ich używam. Jeżeli któryś nie zadziała, znaczy że coś źle zrobiliście. Jeżeli też będą występowały crashe związane z pojazdami, możecie pisać do mnie w związku z tym. Mam nadzieje że paczka modów się spodoba. :)
Link do paczki:
https://www.sendspace.com/file/qslaoa

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 13:28:05 wysłana przez KaktusiK »
Na BP od: 24.07.2013

Offline Puma.

• Stały
  • Nick w grze: Puma.
Odp: Modyfikacje graficzne - "KaktusPack"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:49:22 »
No nieźle.
Nigdy nie sądziłam, że zastąpię część 'moich' modyfikacji innymi. Jednak okazało się, że są lepsze, 'ładniejsze' można określić.
Za całą paczkę masz wielki plus u mnie. ;]

Offline MagmeN :C

• Senior
  • Nick w grze: BP.Magmen|TAG|
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2015, 14:21:07 »
Miałem to strzeliłem 1 i mi crashowało D:
Uważaj bo Suarez cie ugryzie ;3

Offline KaktusiK

• Ex-BestPlay Member
  • Spamer
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2015, 22:59:10 »
Pewnie coś źle wgrałeś

Offline Sherwwodzian

• Senior
  • Nick w grze: The streets is cold, dog.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2015, 07:32:06 »
Idealna paczka, zero crashów. Dobra robota Kaktus ;-)

EDIT: Kaktus nie miałbyś czasu dać swoją paczkę na inny hosting (tutaj jest ograniczenie a trochę wrednie sciągać plik który ma około 150mb 1 godzinę.)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 10:04:30 wysłana przez sherwwod0 »

Offline KaktusiK

• Ex-BestPlay Member
  • Spamer
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2015, 13:29:09 »
Paczka wrzucona na inny hosting. Mam nadzieję, że będzie się ściągać bez limitów czasowych. :P

Offline Sherwwodzian

• Senior
  • Nick w grze: The streets is cold, dog.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2015, 14:46:31 »
Dzięki teraz to śmiga ;-)

Offline Speedy

• Junior
  • **
  • Nick w grze: [BP]Speedy[S-LSV]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2015, 21:26:36 »
Swietne!, nawet nie musiałem przez długi okres szukać modów graficznych :P

"Życie jest jak żul. Nigdy nie wiesz gdzie się zatoczy."

Offline ProbleM

• Senior
  • Nick w grze: |BP|ProbleM|Szef-HS|
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2015, 18:21:05 »
Swietne!, nawet nie musiałem przez długi okres szukać modów graficznych :P

Offline KoteQ

• Nowy
  • *
  • Nick w grze: KoteQ
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2015, 23:05:40 »
Link zepsuty :(!
Nocą zamykają się oczy, a otwiera umysł.

Nie mam żad­nych ta­lentów – prócz na­miętnej ciekawości.

Offline Matek

• Junior
  • **
  • Nick w grze: [BP]Matek
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2016, 14:17:55 »
Wszystko spoko, ale fajnie jakbyś jeszcze dorzucił jakiegoś Fix'a na te niektóre białe drzewa w Project Oblivion. :)

Offline Dragonss

• Stały
  • Nick w grze: BP.Dragonss|VL-SHD
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2016, 18:13:45 »
Niebo najładniejsze ;)

=Los Santos Vagos Forever=

Offline Blown

• Junior
  • **
  • Nick w grze: BP.Blown|AV-TE